home {{this.$translate('menu.back')}}
{{this.$translate('contact-write-to-us')}}
logo-white

Jaki namiot reklamowy na trudne warunki atmosferyczne?

author
Kamila Zalinska-Wozny
Marketing Specialist
02 grudnia, 2024
Topics: outdoor

Silny wiatr i ulewny deszcz mogą skutecznie pokrzyżować szyki organizatorom wydarzeń outdoorowych. Jeśli dojdzie do załamania pogody, wystawcy muszą być skutecznie zabezpieczyć stoisko. Rozwiązaniem tego problemu są namioty reklamowe na trudne warunki atmosferyczne. Jaki model sprawdzi się w takich okolicznościach? Sprawdźmy.

Namioty reklamowe to systemy wystawiennicze, które pełnią różne funkcje podczas wydarzeń w plenerze. Są nośnikami reklamy, elementami znakujący stoisko i przede wszystkim stanowią ochronę przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. W sprzedaży znajdziesz wiele modeli namiotów tego typu, jednak nie wszystkie sprawdzą się w razie załamania pogody. Zobacz, na jakie warianty postawić w takich okolicznościach.

namiot na trudne warunki

Kluczowe cechy namiotów odpornych na trudne warunki atmosferyczne

Zanim skupimy się na konkretnych rozwiązaniach, sprawdźmy, jakie wymagania powinny spełniać namioty na trudne warunki atmosferyczne.

Materiał i konstrukcja

Namiot reklamowy, który ma sprostać trudnym warunkom atmosferycznym, powinien być wykonany z trwałych materiałów. Dobrym rozwiązaniem może być wzmacniane aluminium, które daje świetne połączenie wytrzymałości i lekkości konstrukcji. Co więcej, anodowane aluminium w przeciwieństwie do stali nie rdzewieje. Będzie to więc dodatkowo dobry wybór, jeśli szukasz modelu, który będzie ci służył w dobrym stanie przez długi czas.

Wodoodporność

Jeśli podczas eventu będzie padał ulewny deszcz, zabezpieczenie stoiska i materiałów promocyjnych przed wilgocią jest szalenie ważne. Dlatego namiot reklamowy odporny na trudne warunki atmosferyczne powinien być wyposażony w impregnowane poszycie. Dzięki temu woda opadowa nie wnika w tkaninę, a spływa po jej powierzchni.

Stabilność w wietrznych warunkach

Porywisty wiatr to jedno z największych wyzwań, przed jakimi stoją organizatorzy i wystawcy podczas imprez w plenerze. Solidna, wzmocniona konstrukcja to jeden z podstawowych elementów, który zapewni stabilność namiotu w takich okolicznościach. Do tego trzeba dodać system mocowań i obciążników, o które można uzupełnić cały zestaw.

Przegląd namiotów adTent Express Pro i Vario Tent

W ofercie adsystem znajdziesz szereg różnych namiotów reklamowych. Spośród modeli zgromadzonych na naszych wirtualnych półkach, możesz wybrać również takie, które będą dobrą odpowiedzią na trudne warunki atmosferyczne. Poniżej przeczytasz więcej o dwóch rekomendowanych przez nas modelach.

adTent Express Pro

To namiot ekspresowy o wzmocnionej konstrukcji. Model ten doskonale nadaje się do regularnego użytkowania podczas sezonu pełnego eventów w różnych lokalizacjach. Jego wytrzymałość pozwala na częste składanie i rozkładanie, a także radzenie sobie z trudnymi warunkami pogodowymi. Sprawdzi się podczas wydarzeń takich jak targi rolnicze, budowlane czy maszynowe, gdzie kluczowe znaczenie ma niezawodność.

Dzięki wzmocnionej konstrukcji namiot adTent Express Pro wytrzymuje obciążenie do nawet 100 kg i jest odporny na silne podmuchy wiatru. Oferuje dodatkowe możliwości w zakresie promocji. Możesz wykorzystać jego przestrzeń, podwieszając produkty lub elementy reklamowe, co pozwala skuteczniej zaprezentować ofertę i przyciągnąć uwagę uczestników wydarzeń.

adtent Vario

To namiot rurkowy, który również może być świetnym wyborem na trudne warunki atmosferyczne. Konstrukcja składa się z rurek łączonych na zatrzaski, które nasi klienci świetnie znają ze ścianek reklamowych Vario. Dzięki nim montaż systemu jest bardzo prosty i przebiega szybko.
Co szczególnie ważne, do namiotu reklamowego Vario można dobrać solidne stopy podporowe, które utrzymują stabilność całej konstrukcji.

namiot na trudne warunki

Wskazówki dotyczące użytkowania namiotów w trudnych warunkach

Prawidłowy montaż

Zanim zaczniesz rozkładać swój namiot reklamowy, znajdź płaskie podłoże. Podczas rozkładania namiotu korzystaj z instrukcji obsługi, aby postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli warunki atmosferyczne podczas wydarzenia mają być nienajlepsze, nie zapomnij o obciążnikach oraz elementach mocujących konstrukcję.
Co ważne w trakcie porywistego wiatru warto założyć wszystkie ścianki boczne na namiot. Dzięki temu podmuchy będą opływać konstrukcję i unikniesz efektu żagla, który mógłby doprowadzić do przewrócenia namiotu.

Konserwacja

Zanim złożysz namiot i schowasz go do zasobnika, warto oczyścić materiał dachu oraz ścianek bocznych. Usuń z powierzchni tkaniny liście czy igliwie, jakie mogło się tam dostać podczas ekspozycji na zewnątrz. Jeśli to możliwe, warto również zetrzeć ściereczką zabrudzenia. Ponadto dobrą praktyką jest dbanie o to, aby poszycie wyschło przed złożeniem i schowaniem do torby transportowej.

Przechowywanie

Wysuszony i czysty namiot należy przechowywać w zasobniku, który został dołączony do kompletu. Zadbaj, aby pakunek trafił do suchego i dobrze wentylowanego pomieszczenia. Nie układaj na torbie z namiotem innych, zwłaszcza ciężkich przedmiotów, aby uniknąć ryzyka odkształcenia elementów konstrukcji.

Topics: outdoor